O nas

UKS Akademia Wińsko to sekcja piłki nożnej dla grup młodzieżowych, powstała z wspólnej inicjatywy i Wójt Gminy Wińsko Jolanty Krysowatej-Zielnicy w sierpniu 2015r.

Akademia jest filiowym zespołem klubu Wojskowego "Śląsk" Wrocław.

W 2015 roku UKS Wińsko otrzymał dotację ze środków publicznych na założenie i działalność Akademii Piłkarskiej Wińsko. Powstały dwie drużyny w kategorii: żak i orlik, są to uczniowie w wieku 7-9, 9-11 lat.

Treningi odbywają się 3x w tygodniu po półtorej godziny. Bierzemy udział w turniejach organizowanych przez:

- Dolnośląski Związek Piłki Nożnej,

- WKS Śląsk

- inne zewnętrzne turnieje.

Akademia, powstała z myślą o wychowywaniu oraz szkoleniu dzieci głodnych sportowych wrażeń.
Jesteśmy zespołem pasjonatów, którzy chcą wpoić młodym ludziom coś więcej niż tylko umiejętności piłkarskie.
Chcemy zarazić Naszych podopiecznych, rodziców miłością do sportu.

Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie i umożliwienie dzieciom uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Poprzez aktywne uczestnictwo w sporcie rozwijamy rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny dzieci.
Chcemy wychowywać dzieci poprzez sport , wpajając im elementarne wartości takie jak szacunek dla drugiego człowieka, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach jak również wspóldziałania w grupie.

Liczy się przede wszystkim dobra zabawa, uśmiech i radość podczas zajęć.
Uczestnictwo w zajęciach kształtuje i rozwija postawy młodego miłośnika sportu, uczy zasad fair play i ma uświadomić potrzebę dbałości o własny rozwój oraz zdrowie.

Atmosfera przyjaźni i fascynacji sportem podczas zajęć ma pozytywny wpływ na rozwój naszych najmłodszych miłośników piłki nożnej.

Prezes - Dariusz Łeśko

Koordynator - Olgierd Pogorzelec